Dynamiczny rozwój AXA Partners w Polsce i regionie CEE


AXA Partners jest marką silnie zakorzenioną na polskim rynku, na którym istnieje już od ponad 25 lat. Jesteśmy niezależną spółką, od wielu lat funkcjonującą odrębnie od pozostałych spółek grupy AXA, których większość została sprzedana grupie finansowej UNIQA.
 
Korzystając z okazji chcemy jeszcze raz przypomnieć i podkreślić, że nie jesteśmy częścią transakcji połączenia wybranych spółek z grupy AXA z UNIQA.
 
AXA Ubezpieczenia TUiR, AXA Życie, AXA TFI, AXA PTE i AXA Polska są naszymi wieloletnimi Partnerami, z którymi łączą nas bardzo dobre relacje biznesowe, dlatego będziemy nadal kontynuować tę współpracę dostarczając nasze produkty zarówno w obszarze assistance jak i credit lifestyle protection, wspierając tym samym rozwój nowej grupy UNIQA w Polsce i całym regionie CEE.
 
Fuzja wybranych spółek grupy AXA z UNIQA nie ma i nie będzie mieć żadnego negatywnego wpływu na  pozostałych Partnerów biznesowych AXA Partners  i  naszych wspólnych Klientów. Nasza sytuacja na polskim i innych rynkach regionu środkowo wschodniej Europy (CEE), w żadnym stopniu nie jest zagrożona. Wręcz przeciwnie, w związku z dynamicznym rozwojem w zakresie dystrybucji ubezpieczeń typu assistance oraz credit lifestyle protection, stale zwiększamy nasz biznes pozyskując nowych Partnerów biznesowych. Tym samym zapewniamy, że nadal będziemy aktywnie działać na rynku CEE pod marką AXA.
 
Chcemy również zwrócić Państwa uwagę na fakt, że w ramach struktury AXA Partners w regionie CEE funkcjonują następujące spółki: Inter Partner Assistance S.A. Oddział w Polsce, Inter Partner Assistance Polska S.A. oraz Oddziały AXA France VIE i AXA France IARD.
 
O naszej aktualnej sytuacji i planach na najbliższą przyszłość opowiedzą przedstawiciele AXA Partners CEE.
 
  • Czy fuzja AXA z Uniqa jest dla AXA Partners szansą czy zagrożeniem?
 
Jan Cupa - CEO AXA Partners CEE
 
Fuzja wybranych spółek grupy AXA z UNIQA na pewno nie jest dla nas zagrożeniem. Przez wiele lat byliśmy i nadal jesteśmy niezależnymi podmiotami z odrębnymi strukturami. Mamy stabilną pozycję na rynku oraz wieloletnich Partnerów, którzy polegają na naszej wiedzy i doświadczeniu. W fuzji dostrzegamy wiele szans i nowych możliwości. Ponadto wraz z AXA XL, będącej liderem w zakresie ubezpieczeń własnościowych i nieszczęśliwych wypadków (Property&Casualty), zostaniemy jedynymi spółkami z grupy AXA na Polskim rynku co zwiększy świadomość naszej marki oraz naszą rozpoznawalność.
 
  • Czym zajmuje się AXA Partners i jakie macie plany na najbliższe lata?
 
Łukasz Hajkowski - Dyrektor Sprzedaży w Polsce, Członek Zarządu AXA Partners CEE.
 
Zakres naszych działań biznesowych jest bardzo szeroki. Jako lider sprzedaży w obszarze dodatkowych ubezpieczeń turystycznych będziemy dalej dynamicznie rozwijać dystrybucję tych produktów, zarówno we współpracy z naszym dotychczasowymi Partnerami - liderami rynku sprzedaży wycieczek czy biletów lotniczych, jak i poprzez naszą dedykowaną stronę internetową axa-assistance.pl. Nasze siły kierujemy także ku ubezpieczeniom medycznym dedykowanym wszystkim przyjezdnym spoza strefy Schengen, podejmującym pracę w Polsce oraz całej Unii Europejskiej. Nasze doświadczenie w zakresie programów zdrowotnych oraz ogólnopolska sieć placówek medycznych umożliwia nam skuteczną obsługę Klientów nawet w czasie obecnej pandemii.
 
Od wielu lat znaczący udział w naszej ofercie mają produkty typu przedłużona gwarancja, ochrona telefonu lub innych urządzeń mobilnych i to nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości. W ramach dalszych planów rozwojowych będziemy mocno rozbudowywać, wraz z naszymi Partnerami, sieć sprzedaży tego typu ochrony.
 
Z nowości, przed nami wyzwania związane z bezpieczeństwem w sieci i rozwój oferty w tym zakresie dla Klientów indywidualnych jak i małych czy średnich przedsiębiorców. Przy okazji nie zapominamy oczywiście o naszych rozwiązaniach związanych z assistance domowym czy samochodowym.
 
W ramach linii biznesowej credit lifestyle protection będziemy nadal oferować naszym Partnerom oraz ich Klientom ochronę w zakresie m.in. zabezpieczenia spłaty kredytu lub innych zobowiązań a także straty finansowej związanej z kradzieżą lub szkodą całkowitą pojazdu (GAP). Dzięki posiadanej licencji na produkty związane z ochroną życia, w dalszym ciągu dostarczać będziemy naszym Klientom ubezpieczenia gwarantujące pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku lub śmierci.
 
Równocześnie stale udoskonalamy obecne ubezpieczenia i ich zakres ochrony oraz rozwijamy nasze portfolio produktowe o nowe świadczenia assistance jak np. telekonsultacje medyczne czy krajowa druga opinia medyczna. Jednym słowem nie stoimy w miejscu a wręcz przeciwnie podążamy za najnowocześniejszymi trendami i potrzebami rynku. Nie są to puste słowa ponieważ od wielu lat współpracujemy z liderami wielu branż tj.: bankowości, sieci sklepów detalicznych, internetowych biur podróży, firm pożyczkowych, oraz operatorów telekomunikacyjnych. Bardzo sobie cenimy dotychczasową współpracę z naszymi Partnerami biznesowymi.
 
Od 2019 roku aktywnie działamy na bardzo kreatywnym rynku startupowym, wspierając kapitałem, wiedzą i doświadczeniem wiele małych obiecujących firm w ramach programu akceleracyjnego AccelUp, zarządzanego przez firmę Accelpoint. W ramach tej części naszego biznesu konsekwentnie stawiamy na rozwój platform cyfrowych o charakterze sprzedażowym B2B2C oraz B2C.
 
2020 rok przyniósł nam niespodziewane wyzwania związane z pandemią. Korzystając z okazji chciałbym podkreślić, że dzięki naszym Partnerom i Pracownikom oraz ich pełnej mobilizacji i determinacji udało nam się osiągnąć zamierzone cele biznesowe oraz znacząco zwiększyć biznes, mimo niesprzyjającej sytuacji pandemicznej.
 
Odnośnie naszych planów na najbliższe lata, to są one dwutorowe. Z jednej strony pozostajemy aktywni na rynku środkowoeuropejskim jako grupa AXA Partners i odpowiadać będziemy za obsługę globalnych Partnerów biznesowych całej grupy AXA. Z drugiej zaś strony planujemy dalszy dynamiczny rozwój biznesu lokalnego. Nie mamy czasu na stanie w miejscu, bacznie obserwujemy panujące trendy i zapotrzebowania rynku oraz robimy wszystko aby im sprostać, a często nawet wyprzedzić oczekiwania. 
 
Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować naszym wszystkim Partnerom biznesowym za wspólne, partnerskie prowadzenie biznesu. Ostatni rok udowodnił, że mimo trudności, których wszyscy doświadczyliśmy, byliśmy w stanie wspólnie wypracować nowe, potrzebne naszym Klientom rozwiązania, które przełożyły się na dalszy rozwój biznesu w regionie CEE. Jesteśmy dla Was nadal pod logo AXA.
 
Share this article: