Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży – co to jest i jak działa?


Planujesz wymarzoną podróż, ale obawiasz się, że mogą pojawić się nieprzewidziane okoliczności, które zmuszą Cię do rezygnacji z wyjazdu? Na szczęście istnieje ubezpieczenie od rezygnacji z podróży AXA. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zabezpieczyć się finansowo w przypadku konieczności odwołania planowanej wycieczki lub zakupionego wyjazdu. Dowiedz się, co obejmuje ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży i gdzie je kupić. 

Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji. Co to jest? Jak działa? 


Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży to forma ochrony, dzięki której zyskasz zwrot kosztów podróży, gdy określone przyczyny zmuszą Cię do rezygnacji z wyjazdu. Polisa obowiązuje na terenie całego świata, obejmując podróże zagraniczne. Ogólne warunki ubezpieczenia określają szeroki zakres powodów rezygnacji z podróży. 

Przykładowo – ubezpieczenie może obejmować koszty rezygnacji z podróży lub koszty jej przerwania, a także koszty rezygnacji z biletu. Zakres ochrony oraz wysokość sumy ubezpieczenia zależą jednak od indywidualnych warunków polisy, którą wybierzesz. 

Planujesz podróż? Nie zwlekaj z zakupem polisy! Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży musisz wykupić, zachowując odpowiednią karencję – najczęściej jest to okres 30 dni. Jeśli jednak chcesz wykupić ubezpieczenie w krótszym czasie przed wyjazdem, pamiętaj, by zrobić to w tym samym dniu, w którym opłaciłeś wycieczkę lub koszty biletu czy noclegu. 
 

Ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu AXA 


Taką polisę możesz zakupić do 29 dni przed rozpoczęciem wycieczki daty wykupienia wycieczki lub dokonania pierwszej rezerwacji w ramach podróży, którą planujesz we własnym zakresie. 

Pamiętaj, że jeśli zakupisz wycieczkę w czasie krótszym niż 29 dni przed planowanym terminem wyjazdu, musisz wykupić ubezpieczenie dodatkowe jeszcze tego samego dnia. 

Dowiedz się więcej na temat: warunków ubezpieczenia od rezygnacji z podróży AXA 
 

Ubezpieczenie od rezygnacji z lotu 


Ubezpieczenie od rezygnacji z lotu to forma ochrony, która zabezpiecza Cię finansowo na wypadek konieczności anulowania podróży lotniczej. 

Polisa zapewnia rekompensatę za straty finansowe wynikające z rezygnacji z lotu z powodu nieprzewidzianych okoliczności, takich jak: nagłe zachorowanie, uraz, utrata pracy, śmierć w rodzinie lub inne okoliczności objęte warunkami polisy. 

Korzystając z tego typu polisy, zyskujesz pewność i spokój umysłu, co jest niezwykle cenne w dynamicznym świecie podróży, w którym niespodziewane okoliczności mogą przydarzyć Ci się w każdym momencie. 

 Biznesman w koszuli, garniturze i krawacie leży na kanapie, obok stoją dwie walizki


Gdzie kupić ubezpieczenia od rezygnacji z wycieczki? 


W ofercie AXA Partners – lidera na rynku ubezpieczeniowym – znajdziesz różne rodzaje ubezpieczeń turystycznych, które możesz rozszerzyć o dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji z podróży. 

Jesteś zainteresowany zakupem dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z podróży w AXA Partners? Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń turystycznych na stronie AXA Partners. 

Wystarczy, że uzupełnisz podstawowe dane dotyczące m.in. kierunku i daty Twojej podróży, wybierzesz wariant ubezpieczenia turystycznego, a następnie w punkcie „Ubezpieczenie od rezygnacji z / przerwania podróży” wybierzesz opcję „Chcę”. 

Dzięki temu w szybki i łatwy sposób poznasz koszt Twojego ubezpieczenia rozszerzonego o rezygnację z podróży – bez wychodzenia z domu! 
 

Kiedy można skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży? 


Samodzielne planowanie wyjazdu, choć daje dużą swobodę, wiąże się też z wieloma niewiadomymi. Ubezpieczenie od rezygnacji z podróży w takim przypadku to niezwykle przydatny rodzaj ochrony. 

Gdy nagle zachorujesz, przydarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, utracisz pracę, padniesz ofiarą kradzieży dokumentów lub innych, niezależnych od Ciebie zdarzeń losowych, ubezpieczenie od rezygnacji z podróży zapewni Ci zwrot poniesionych nakładów finansowych. Dzięki temu unikniesz dotkliwych dziur w budżecie i zabezpieczysz swoje finanse, by być gotowym na dalszą podróż lub opłacenie bieżących potrzeb. 

Jeśli wolisz wyjazdy z biurem podróży, tego typu ubezpieczenie jest równie pomocne. W przypadku rezygnacji ze zorganizowanego wyjazdu polisa pokrywa wcześniej poniesione koszty, takie jak np. opłaty za noclegi czy bilety lotnicze. Polisa pozwala poczuć się bezpieczniej – dzięki świadomości, że w razie nieprzewidzianych okoliczności nie będziesz musiał ponieść całkowitej odpowiedzialności finansowej za anulowanie wyjazdu z biurem podróży. 

Zarówno dla osób podróżujących samodzielnie, jak i z biurem podróży, ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży stanowi bardzo istotne narzędzie do ochrony finansów i minimalizacji potencjalnych strat związanych z nieoczekiwanymi sytuacjami. Warto rozważyć jego zakup – szczególnie gdy planujesz droższe lub bardziej skomplikowane podróże, które wiążą się z większym ryzykiem utraty poniesionych kosztów. 

Share this article: