Homepage > O nas > Azja zimą

Azja zimą

26/10/2017

Przełom roku to idealny okres na wyjazd do Azji. Kiedy Europę ogarnia białe szaleństwo na stokach, południowo-wschodnia Azja rozkwita w pełnym słońcu. Ceny biletów lotniczych topnieją już jesienią, ale najbardziej kuszące wydaje się spędzenie sylwestrowej nocy na jednej z piaszczystych plaż.
 
Ubezpieczenie turystyczne Azja

Tajlandia, Malezja czy Filipiny – niezależnie od kierunku, oprócz planowania wyśmienitej zabawy, nie zapomnij o ubezpieczeniu. W tej części świata może okazać się szczególnie przydatne.
 
Kupuję teraz


Dlaczego Azja

Białe szaleństwa na stoku nie są domeną każdego z nas. Ponadto, uprawianie sportów zimowych nie należy do najtańszych. Dla odmiany, przeznaczając podobny budżet, możemy bez problemu zamienić włoskie zimowe kurorty na skąpane w słońcu azjatyckie plaże.

Od listopada do lutego w wielu regionach Azji Południowo-Wschodniej panuje pora ciepła i sucha, najbardziej przyjazna dla europejskiego turysty. Właśnie dlatego jest to optymalny czas, aby zaplanować podróż w te rejony świata.
 

Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Azji

Wybierając się w dalekie, egzotyczne zakątki Azji, lista potencjalnych zagrożeń znacznie się wydłuża. Przenosimy się do strefy odmiennej klimatycznie (ekstremalne zjawiska pogodowe, choroby tropikalne) i kulturowo (orientalne języki, obyczaje, inna kuchnia). Azja może być zarówno piękna, jak i niebezpieczna, dlatego planując wyjazd nie możemy zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia turystycznego.
 

Dobre ubezpieczenie to podstawa

Wybierając się na urlop do Azji Południowo-Wschodniej dobre ubezpieczenie turystyczne to podstawa. Najważniejsze, aby zawierało wysokie sumy ubezpieczenia na leczenie. Państwowa służba zdrowia w tej części świata pozostawia wiele do życzenia, a prywatne usługi medyczne są bardzo drogie. Wystarczy spojrzeć na poniższe przykłady kosztów leczenia w Tajlandii, pochodzące z sezonu letniego 2017:
 • koszt transportu medycznego „air-ambulance” – 380 000 zł,
 • koszt dziennej hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii – 10 000 zł.
Nie mniej ważny jest assistance, czyli po prostu organizacja pomocy. Kupując ubezpieczenie turystyczne mamy pewność, że bariery komunikacyjne (inny język, odmienna kultura) nie opóźnią otrzymania pomocy. W razie wypadku transport do szpitala, miejsce na odpowiednim oddziale czy tłumaczenia ustne i pisemne zapewni nam ubezpieczyciel. Jeśli nieprzyjemna sytuacja przydarzy się na azjatyckich bezdrożach, może okazać się to szczególnie przydatne. Pamiętajmy, że nie w każdym zakątku świata ludzie porozumiewają się po angielsku.

Wybierając się w podróż do Azji, zazwyczaj czeka nas lot z przesiadkami. Rośnie więc ryzyko uszkodzenia walizki i przewożonych sprzętów elektronicznych, zagubienia całego bagażu czy opóźnionych lotów. Warto wybierać takie ubezpieczenie turystyczne, które w pakiecie zapewnia ochronę w razie wystąpienia tego typu zdarzeń.

Błękitne fale oceanu, gorące plaże i wakacyjna atmosfera w trakcie europejskiej zimy przyciągają do Azji coraz więcej surferów z Europy. Jeśli podczas wyjazdu do Tajlandii zamierzasz uprawiać surfing, koniecznie rozszerz ochronę o zwyżkę na uprawianie sportów ekstremalnych. Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, również dodaj tę opcję.
 
Ubezpieczenie turystyczne Azja


„Check-list”

Poniższa „check-lista” pomoże Ci w łatwy sposób zweryfikować dobrą polisę turystyczną na wyjazd do Azji. Sprawdź, jakie elementy powinna zawierać i jakie powinny być ich minimalne limity kwotowe:
 1. koszty leczenia – minimum 600 000 zł, najlepiej nielimitowane,
 2. transport – rzeczywiste koszty, do limitu kosztów leczenia,
 3. pomoc stomatologiczna – minimum 1 500 zł,
 4. pomoc w przypadku zdarzenia związanego z terroryzmem – minimum 200 000 zł,
 5. ubezpieczenie bagażu – TAK,
 6. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego (laptop, aparat, kamera) – TAK,
 7. usługi assistance (organizacja pomocy 24h/dobę) – TAK,
 8. ubezpieczenie podróży samolotem – opcjonalnie,
 9. choroby przewlekłe – opcjonalnie,
 10. sporty wysokiego ryzyka – opcjonalnie.
Przygotuj się, że za takie ubezpieczenie zapłacisz więcej, niż wyjeżdżając na wakacje w Grecji, ale ochrona, którą w zamian dostaniesz, jest Ci po prostu niezbędna.  
 
Kup teraz


Pomożemy Ci wybrać najlepszą ochronę

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, na wszystkie pytania dotyczące zakupu polisy turystycznej do Azji odpowiedzą pracownicy naszej infolinii +48 22 529 84 44, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 20:00. Możesz też wysłać do nas wiadomość pocztą elektroniczną na adres kontakt@axa-assistance.pl, na którą jak najszybciej odpowiemy. Życzymy udanego wyjazdu!

26/10/2017
Udostępnij ten artykuł: