Ubezpieczenie na narty - co to jest i co obejmuje?


Ubezpieczenie turystyczne na narty to ubezpieczenie podróżne stworzone z myślą o miłośnikach sportów zimowych. Obejmuje kompleksową ochronę podczas uprawiania narciarstwa lub snowboardu, uwzględniając związane z nimi ryzyka. Wykupienie takiego ubezpieczenia przed podróżą to zapewnienie sobie finansowego i medycznego wsparcia podczas urlopu, również w związku z wypadkami na stoku. W przypadku ubezpieczenia turystycznego AXA ochrona na wypadek zdarzeń związanych z jazdą na nartach czy snowboardzie świadczona jest w podstawowym zakresie, bez konieczności opłacenia dodatkowej składki z tego tytułu.

Ubezpieczenia  na narty: kluczowe informacje

Ubezpieczenia turystyczne na narty oferuje ochronę podczas aktywności związanych z uprawianiem narciarstwa i snowboardu. Obejmuje ono m.in. zdarzenia takie jak urazy doznane na stoku, także w przypadku zderzenia z innym narciarzem (również z Twojej winy), czy koszty transportu medycznego min. helikopterem,  co jest istotne w razie wypadków na trasach położonych w wyższych partiach gór. 

Narciarstwo i snowboard to aktywności sportowe związane z ryzykiem urazów. Ubezpieczenie  na wyjazd na narty zapewnia ochronę na wypadek zdarzeń na stoku, gwarantuje pokrycie kosztów leczenia i opieki medycznej. Ubezpieczenia turystyczne na narty obejmować może także koszty naprawy lub zastąpienia utraconego, czy uszkodzonego w wyniku zdarzenia ubezpieczeniowego sprzętu narciarskiego (ochrona w wariancie Podróżnik i Zdobywca). W przypadku ubezpieczenia turystycznego AXA  uprawianie narciarstwa lub snowboardu jest chronione w podstawowym zakresie ochrony ubezpieczenia turystycznego. Dzięki temu każdy, kto ma w planie jazdę na nartach lub snowboardzie, może jeździć bez obaw o ewentualne koszty związane z wypadkami na stoku i nie tylko.

 Wypadek narciarza na stoku

Ochrona na stoku w zasięgu ręki – Oferta AXA Partners:

AXA Partners jest renomowanym dostawcą usług ubezpieczeniowych na świecie. Specjalizuje się w świadczeniu usług assistance,  oferując min.   ubezpieczenia podróżne i moto assistance. Dzięki swojej długiej historii i globalnej obecności na zagranicznych rynkach, AXA Partners zdobyła zaufanie klientów także w Polsce poprzez oferowanie kompleksowych i dostosowanych do potrzeb rozwiązań ubezpieczeniowych.

W ramach swojej oferty AXA Partners oferuje ubezpieczenie turystyczne na wyjazd na narty  które można wykupić przed podróżą. To niewątpliwie zaleta dla planujących wyjazd na narty, ponieważ podróżujący nie muszą martwić się o negatywne następstwa wypadków na stoku i nie tylko.

Osoby, które kupią ubezpieczenie turystyczne AXA, mogą być pewne, że są zabezpieczone przed zdarzeniami związanymi z uprawianiem  narciarstwa, takimi jak urazy i związane z nimi koszty górskiego ratownictwa medycznego, koszty leczenia, czy utrata lub uszkodzenie sprzętu narciarskiego.
 

Zakres podstawowego ubezpieczenia turystycznego na wyjazd na narty od AXA Partners

Ubezpieczenie turystyczne AXA obejmuje
 • Koszty leczenia urazów doznanych na stoku. Jeśli podczas uprawiania narciarstwa lub snowboardu dojdzie do wypadku i konieczne będzie podjęcie natychmiastowego leczenia, wówczas koszty związane udzieleniem pierwszej pomocy, badaniami diagnostycznymi, leczeniem ambulatoryjnym, ewentualną hospitalizacją i innymi niezbędnymi wydatkami medycznymi ponoszonymi za granicą realizowane są w ramach polisy ubezpieczeniowej.
 • Ochrona bagażu — ubezpieczenie chroni przed utratą lub uszkodzeniem bagażu, w tym sprzętu narciarskiego. Jeśli Twój sprzęt sportowy zostanie skradziony lub uszkodzony podczas podróży, otrzymasz rekompensatę finansową.
 • Odpowiedzialność cywilna jest istotnym aspektem podczas uprawiania sportów zimowych. Posiadając ubezpieczenie OC w podróży, masz pewność, że w przypadku spowodowania wypadku, będziesz w stanie sprostać finansowym zobowiązaniom związanym z naprawą szkód wyrządzonych poszkodowanym. Dzięki temu zabezpieczeniu możesz skoncentrować się na tym, co kochasz robić – jeździe na nartach lub snowboardzie.

W ofercie ubezpieczenia turystycznego AXA istnieją trzy różne warianty ochrony: "Zdobywca", "Podróżnik" i "Urlopowicz". Każdy z tych wariantów ma swoje indywidualne sumy ubezpieczeń, które określają maksymalne limity świadczeń, jakie można otrzymać w przypadku zgłoszenia zdarzenia. Wybór odpowiedniego wariantu może zależeć od preferencji podróżującego, poziomu ryzyka oraz oczekiwanej ochrony. Przed wyborem konkretnego wariantu zalecamy dokładne przeczytanie warunków ubezpieczenia oraz uwzględnienie swoich własnych oczekiwań i aktywności, planowanych podczas wyjazdu na narty.

Dowiedz się też więcej czym są: koszty leczenia w ubezpieczeniu turystycznym
 

Rozszerzenie o sporty wysokiego ryzyka

Choć standardowe ubezpieczenie turystyczne AXA na wyjazd na narty oferuje kompleksową ochronę dla większości typowych sytuacji na stoku, istnieją pewne przypadki, w których taka polisa może okazać się niewystarczająca. Są to sytuacje związane z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. AXA Partners oferuje opcje rozszerzenia swojego ubezpieczenia turystycznego na wyjazd na narty  o sporty wysokiego ryzyka, które wymagają specjalnej ochrony.

Dowiedz się więcej na temat rozszerzenia ubezpieczenia o sporty wysokiego ryzyka.

Przykłady sportów wysokiego ryzyka, które można objąć rozszerzonym ubezpieczeniem turystycznym AXA na wyjazd na narty, to:
 • Heliskiing — niezwykle ekstremalna forma narciarstwa, polegająca na zjeździe z nieprzygotowanych obszarów przy użyciu helikoptera, który dostarcza narciarza na wierzchołek góry. 
 • Freestyle skiing obejmuje wykonywanie skoków, akrobacji i innych ewolucji na stoku lub w snowparkach. 
 • Backcountry skiing polega na jeździe po nieoznakowanych trasach poza wyznaczonymi stokami narciarskimi. 

Dzięki opcji rozszerzenia o sporty wysokiego ryzyka ubezpieczenie turystyczne AXA na wyjazd na narty staje się jeszcze bardziej dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji podróżujących.

 Akcja ratunkowa helikoptera na stoku narciarskim

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na stoku? 

Posiadanie ubezpieczenia na stoku podczas wyjazdu narciarskiego jest niezwykle istotne z kilku powodów. 
 • Wypadki na stoku mogą zdarzyć się każdemu, niezależnie od umiejętności. Koszty leczenia urazów mogą być bardzo wysokie, szczególnie jeśli wymagane są hospitalizacja i zabiegi chirurgiczne. W razie poważnych wypadków może być też konieczne przetransportowanie poszkodowanego z górskiego terenu do szpitala. Transport medyczny helikopterem generuje znaczne koszty. Odpowiednie ubezpieczenie dedykowane narciarzom pozwala uniknąć olbrzymich wydatków związanych z leczeniem ratownictwem medycznym.
 • W razie kradzieży lub uszkodzenia sprzętu narciarskiego i snowboardowego straty finansowe mogą być równie dotkliwe, co koszty leczenia za granicą. Posiadając ubezpieczenie turystyczne obejmujące ryzyka narciarskie, można otrzymać rekompensatę za utratę lub uszkodzenie sprzętu, co pomaga w zastąpieniu lub naprawie niezbędnego wyposażenia.
 • Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) na stoku narciarskim chroni narciarzy przed kosztami związanymi z ewentualnymi wypadkami i szkodami wyrządzonymi innym osobom podczas jazdy. Niektóre ośrodki traktują OC jako warunek korzystania z ich tras narciarskich.
 

Dodatkowe korzyści oferowane przez ubezpieczenie turystyczne AXA na wyjazd na narty

Ubezpieczenie turystyczne AXA na wyjazd na narty oferuje nie tylko tradycyjną ochronę finansową, ale także szereg korzyści i usług pomocniczych, które  mogą zapewnić dodatkową opiekę w razie potrzeby. 
 • W sytuacji drobnych problemów medycznych, które nie wymagają natychmiastowej interwencji lekarskiej, ubezpieczenie umożliwia konsultacje telemedyczne. Podróżujący mogą skonsultować się z lekarzem online, opisać swoje objawy i otrzymać porady medyczne. To wygodne rozwiązanie, które może wyeliminować konieczność jazdy do szpitala lub kliniki w obcym miejscu, tym bardziej, że współpracujący z AXA Partners lekarze posiadają możliwość wystawienia międzynarodowych recept honorowanych w większości krajów.
 • W przypadku utraty ważnych dokumentów podróżnych, takich jak paszport czy dowód osobisty, ubezpieczyciel pomaga w organizacji formalności związanych z ich odnowieniem lub odtworzeniem. 

Dodatkowe usługi mogą zniwelować skutki negatywnych zdarzeń i pomóc cieszyć się nartami w pełni.

Dowiedz się też więcej na temat: Ubezpieczenia NNW
 

Podsumowanie: bezpieczeństwo na stoku z AXA Partners 

Ubezpieczenie turystyczne AXA na wyjazd na narty stanowi ważny element zapewnienia bezpieczeństwa na stoku. Oferuje usługi gwarantujące podróżującym „spokojną głowę” podczas jazdy na nartach i snowboardzie. Dzięki kompleksowej ochronie AXA Partners staje się pewnym i solidnym partnerem podczas każdej narciarskiej przygody.

Najpopularniejsze regiony narciarskie w Europie 

Z naszych poradników dowiedz się więcej na temat:

 
Share this article: