Czy za granicą należy korzystać z taksówek lub innych środków transportu?


Podczas podróży zagranicznych, transport lokalny często kosztuje prawie tyle samo co sama podróż, dlatego warto poświęcić trochę czasu podczas planowania, aby zastanowić się, którą opcję transportu lokalnego warto wybrać. Jeśli podróżujesz samolotem, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dostać się do miasta, ponieważ lotnisko jest prawie zawsze zlokalizowane w najbardziej oddalonej części miasta.

Oczywistym wyborem jest skorzystanie z transportu lotniskowego, ale w niektórych krajach może to kosztować nawet miesięczny czynsz, więc warto rozważyć skorzystanie z taksówki lub Ubera. Jazda samochodem do miasta jest znacznie wygodniejsza niż autobusem, ale może być ryzykowna pod względem cenowym, ponieważ nawet w przypadku transportu publicznego można spodziewać się stałej opłaty (jakkolwiek wysokiej), podczas gdy w przypadku taksówek można łatwo zostać oszukanym, jeśli nie jest się świadomym lokalnych cen.

Aby tego uniknąć, czy korzystasz z taksówki lub Ubera, zrób to za pomocą aplikacji na telefon, kilka firm taksówkarskich ma już swoją własną aplikację, a Uber ma bardzo łatwy w użyciu system. Za pośrednictwem aplikacji można zobaczyć możliwą trasę obliczoną dla danego miejsca docelowego oraz przybliżoną kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić, więc nie powinno być żadnych niespodzianek. W mieście można wskoczyć na rower lub wynająć inny środek transportu kołowego i zwiedzać zabytki.

Oprócz środka transportu, ważny jest również wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego!