Grupowe ubezpieczenie podróżne


Grupowe ubezpieczenia turystyczne są zawsze tańsze. Jeśli wybierasz się dużą grupą na wakacje, a może na ferie zimowe, warto rozejrzeć się za grupowym ubezpieczeniem turystycznym, ponieważ znajdziesz korzystniejsze opcje, niż gdybyś chciał to zrobić indywidualnie.

Opłaty zależą głównie od wielkości grupy i wieku członków, ale cel i charakter wycieczki są również ważnymi czynnikami. Im starsza średnia wieku, tym wyższa składka, i tak samo jest w przypadku innych rodzajów ubezpieczeń. Rozwiązanie grupowe nie jest bardziej skomplikowane niż wykupienie ubezpieczenia indywidualnego, można to zrobić online bez spotkania twarzą w twarz, ale wymaga to nieco więcej informacji. Zanim to zrobisz, powinieneś rozejrzeć się na rynku, ponieważ pomiędzy ofertami ubezpieczycieli i ubezpieczalni mogą występować znaczne różnice. Możliwe jest również ustawienie liczby dni ramowych, w takim przypadku ta sama polisa może obejmować kilka podróży, tak długo jak długo trwa rama czasowa. Ważny jest również cel podróży: jeśli grupa wybiera się do spokojniejszego kraju europejskiego, łatwiej będzie jej wynegocjować dobre warunki niż np. podczas wyjazdu poza Europę.

Pokrycie kosztów opieki szpitalnej, zorganizowanie odwiedzin krewnych, zwrot kosztów przedłużonego pobytu w hotelu, pokrycie kosztów rachunków telefonicznych i zapewnienie repatriacji to podstawowe usługi, oczywiście podlegające szczegółowym warunkom. Dodatkowo można skorzystać z pomocy prawnej i ubezpieczenia bagażu jako usług dodatkowych.

Niezależnie od tego, z iloma osobami podróżujesz, wybór odpowiedniego grupowego ubezpieczenia turystycznego jest najważniejszy!