Loty


Jeśli myślisz o podróży do Europy, masz do wyboru wiele linii lotniczych, które zapewnią Ci najwyższy komfort i bezpieczeństwo. Możesz dotrzeć do celu w zaledwie godzinę, co w przypadku innych pojazdów może trwać nawet osiem do dziesięciu godzin. Zobaczmy, które europejskie linie lotnicze cieszą się największą popularnością.

Lufthansa, z siedzibą w Kolonii, jest największą linią lotniczą w Europie, z kilkoma filiami zapewniającymi bezpieczne podróże swoim pasażerom. Firma jest również właścicielem m.in. linii lotniczych Eurowings i Swiss. Finnair, piąta co do wielkości linia lotnicza na świecie, ma swoje główne lotnisko w Helsinkach, Vantaa Airport, a jej samoloty są niezwykle bezpieczne i punktualne. Poza Europą, Finnair lata również do piętnastu krajów azjatyckich.

KLM jest najstarszą linią lotniczą, która działa pod swoją oryginalną nazwą, po połączeniu z Air France w 2004 roku, ale obie kontynuują działalność pod swoimi własnymi nazwami od tego czasu. Razem obsługują 243 destynacje w 103 krajach. Jednym z celów KLM jest zmniejszenie emisji CO2 na pasażera o 20% do tego roku. Wizz Air, założony w 2003 roku, oferuje obecnie ponad 420 tras w Europie i poza nią. Niższy przedział cenowy sprawia, że jest bardzo popularny wśród turystów.

Ważne jest, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne przed wyruszeniem w podróż!