Najlepsze kierunki w Europie


Europa jest pod wieloma względami rajem dla wędrowców, od chłodniejszych klimatów po cieplejsze, od płaskiego terenu po górskie szczyty, od pięknych plaż po romantyczne miasta, prawie wszystko, czego potrzeba do przyjemnego wypoczynku. Gdziekolwiek się udasz, na pewno trafisz w magiczne miejsce.

Jeśli szukasz wycieczki krajoznawczej, Kraków jest świetnym wyborem, jest nieco dalej niż mogłoby się wydawać, ale trasa wiedzie przez zachwycające Tatry, co sprawia, że nie tylko przyjazd, ale i sama podróż jest wspaniałym doświadczeniem. Dla miłośników przyrody godna polecenia jest wizyta w chorwackich Jeziorach Plitwickich - systemie jezior, które wyglądają jak dzieło prawdziwego malarza. Jest to dość popularny cel wędrówek, więc jeśli naprawdę chcesz zobaczyć to wszystko, warto zacząć wcześnie, aby uniknąć zgiełku. Jeśli jesteś w Chorwacji, nie można przegapić wyspy Krk, gdzie można odpocząć na malowniczych plażach i wędrować przez urocze wioski.

Jeśli bardziej pociąga Cię wysokogórskie powietrze, wybierz się do Innsbrucka - austriackiego klejnotu w koronie, otoczonego szczytami górskimi, których nie sposób nie podziwiać. A jeśli chcesz poczuć atmosferę Rzymu lub Neapolu, ale uniknąć tłumów, Mantua jest idealnym miejscem, gdzie włoska radość życia, magiczna architektura i historia czekają na wszystkich odwiedzających bez turystycznego zgiełku.

Oprócz miejsca docelowego, wybór ubezpieczenia podróżnego jest również niezwykle ważny przed rozpoczęciem podróży.