Najlepsze miejsca na Węgrzech


Jeśli nie chcesz w tym roku podróżować przez granicę, powinieneś sprawdzić tę listę. Zebraliśmy kilka atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć na Węgrzech, które są na Twojej liście rzeczy do zrobienia, których nie możesz przegapić i które można odwiedzić w ciągu krótkiej wycieczki lub długiego weekendu.

Jeśli chcesz zobaczyć prawdziwe cuda natury, wybierz się do Egerszalók, Salgótarján lub Rudabánya. Góra solna Egerszalók to niezwykła formacja geologiczna, przypominająca śnieżnobiałe osuwisko, wypolerowane do perfekcji przez pogodę. Jedyne miejsca, w których można znaleźć coś podobnego, to Turcja lub Park Narodowy Yellowstone. Kolejnym arcydziełem natury są bazaltowe organy Somoskő, należące do Salgótarján, które leżą majestatycznie wśród zieleni jak wielka księga.

Jeśli chcesz się napić wody w otoczeniu zieleni, najlepszym miejscem jest kopalnia Rudabánya. Nie jest to klasyczne nadbrzeże, ale warto je dodać do listy nadmorskich kurortów w kraju. Oferuje wspaniałe widoki, a głębokość prawie 60 metrów sprawia, że jest to obecnie najgłębsza woda stojąca w kraju. Nie można jednak przegapić pierwotnego zakwitu Tihany i łąki przebiśniegów w Alcsút - atrakcji sezonowych, ale wartych poświęcenia czasu, by zobaczyć je wtedy, kiedy chcą być widoczne. Na szczególną uwagę zasługują wodospad w Dolinie Ilony i Dolina Szalajki, które oferują zapierające dech w piersiach tajemnice dla wszystkich wędrowców.

Źródło: https://utazom.com/cikk/151-hely-hazankban-melyekrol-nehez-elhinni-hogy-leteznek

Ważne jest również, aby wybrać odpowiednie ubezpieczenie podróżne podczas podróży krajowych!