Najlepsze toskańskie miejsca


Toskania to nie tylko włoski region, to sposób na życie, od którego, gdy raz go posmakujesz, nigdy nie uciekniesz. Łatwo staje się stałym celem podróży, w okolicy jest tak wiele do zobaczenia i zrobienia, że nie sposób zwiedzić jej za jednym razem. Warto zaplanować trasę z myślą o bryzie i zostawić sobie czas na podziwianie krajobrazów. Zapraszamy na długie, nawet bezcelowe spacery - w każdym kierunku w przyrodzie gwarantowana jest wspaniała podróż i magiczne dotarcie do celu.

Jeśli jednak skupicie się na zwiedzaniu, nie omijajcie opactwa San Antimo w Castelnuovo dell'Abate, przygotujcie kosz piknikowy i zjedzcie obiad w ogrodzie opactwa. Szczęśliwcy mogą przy okazji posilić się koncertem gregoriańskiego chóru opactwa.

Miłośnicy teatru muszą obejrzeć przynajmniej jedną sztukę w średniowiecznym Monticchiello, gdzie aktorami Teatro Povero są miejscowi, którzy nie tylko sami szyją sobie kostiumy i tworzą scenografię, ale także piszą własne sztuki. A po sztuce, doskonałym przystankiem jest uwielbiane przez przewodników San Gimignano, gdzie wysokie wieże przyciągają turystów z daleka. I oczywiście, jeśli jesteś na toskańskiej wsi, musisz odwiedzić co najmniej jedną winnicę, taką jak Montalcino, 50 kilometrów od Sieny, gdzie można skosztować boskich win.

Jednym z najważniejszych warunków spokojnego wyjazdu do Toskanii jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego!