Pogoda na Malediwach


Jeśli szukasz tropikalnych wakacji, Malediwy są jednym z najbardziej popularnych wyborów na świecie. Położony na Oceanie Indyjskim kraj składa się z 1192 wysp, ale mniej niż 300 z nich jest wykorzystywanych, dwie trzecie zamieszkują miejscowi, a jedna trzecia jest zarezerwowana specjalnie dla turystów. Potrzebują przestrzeni dla gości, ponieważ Malediwy są niemal idealnym miejscem do przebywania przez większość roku ze względu na pogodę.

Na wszystkich wyspach panuje ciepły i wilgotny klimat, z porą suchą trwającą od grudnia do kwietnia i porą wilgotną od maja do listopada, która jest również dość wietrzna. To nie przypadek, że ten pierwszy jest bardziej popularny, ponieważ jest to idealny czas dla europejskiego podróżnika, aby przejść od zimy do lata. Jest tu wiele możliwości pływania, opalania się i wycieczek pełnych przygód po maleńkich wyspach. Nie sposób się zgubić, żadna z wysp nie ma więcej niż 13 kilometrów kwadratowych. W tym tropikalnym raju przez cały rok minimalne temperatury wynoszą od 22 do 25 stopni Celsjusza, podczas gdy maksymalne wahają się od 29 do 34 stopni. Odczuwa się jednak chłodniejszy klimat ze względu na wysoką wilgotność powietrza. Ocean jest również zrównoważony, z temperaturą wody wynoszącą pomiędzy 27 a 29.

Na wyspach występują dwa rodzaje monsunów, jeden z mniejszymi opadami, a drugi z większymi, z których pierwszy naturalnie pojawia się w porze suchej, a drugi w mokrej. Jeśli podróżnik planuje rejs, warto wziąć pod uwagę wiatr, który czasami może być bardzo silny, co może zepsuć plany. Marzec jest najłagodniejszym miesiącem pod tym względem. Zawsze jest tu do sześciu godzin słońca, a białe piaszczyste plaże są najpiękniejsze.

Jeśli wybierasz się na Malediwy, wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego jest kluczowy!