Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych


Sporty ekstremalne wiążą się ze specjalnym ubezpieczeniem: jest całkowicie zrozumiałe, że firmy ubezpieczeniowe opracowały specjalne oferty dla konkretnych sytuacji. Wykupienie ubezpieczenia od sportów ekstremalnych może być związane z takimi aktywnościami jak speleologia, wspinaczka skałkowa, base jumping, bungee jumping, skydiving, wspinaczka ścienna, lotniarstwo, myślistwo, baloniarstwo na ogrzane powietrze czy rafting na białej wodzie.

Ponieważ ryzyko ich wystąpienia jest wysokie, a prawdopodobieństwo obrażeń i wypadków większe niż np. podczas wakacji na plaży, składki ubezpieczeniowe będą ze zrozumiałych względów wyższe. W przypadku sportów ekstremalnych ubezpieczenie społeczne obejmuje tylko interwencje ratujące życie, inne urazy i leczenie muszą być opłacane przez pacjenta - można to zastąpić ubezpieczeniem sportów ekstremalnych. Kiedy już raz doświadczysz przypływu adrenaliny związanego z tymi czynnościami, rzadko z nich rezygnujesz, więc minimum, które możesz zrobić, to spróbować zmniejszyć ryzyko. Można to osiągnąć zarówno poprzez stosowanie obowiązkowego wyposażenia ochronnego, jak i administracyjnie poprzez wykupienie polisy ubezpieczeniowej.

Co więcej, koszt ten jest znikomy w porównaniu z wyposażeniem potrzebnym do uprawiania tego sportu: jeśli nie oszczędzasz na nartach, kaskach czy kamizelkach ratunkowych, nie powinieneś też oszczędzać na ubezpieczeniu. Wskazane jest, aby wybrać pakiet, który oferuje pewne rozwiązanie dla wszystkich Twoich potrzeb, a jeśli już jakiś znalazłeś, należy rozważyć stosunek jakości do ceny. Ponieważ większość polis obejmuje nie tylko opiekę szpitalną i pomoc w razie wypadku, ale także okres rehabilitacji po nim, można znaleźć prawdziwy spokój ducha, wykupując te polisy.

Zobacz, co nasze ubezpieczenia sportowe mogą dla Ciebie zrobić!